Persil napálil hráče videoher upoutávkou na falešnou hru Tag

🔎 Značka Persil představila ukázku na hyperrealistickou videohru s názvem „Tag“ (Na babu). Hra je však trik k tomu, aby děti motivovala vyrazit ven, kde mužou hrát hru v reálném prostředí. Kampaň je součástí platformy značky „Špína je dobrá“ a ukázka byla nejdříve představena skrze šestici herních influencerů, které dohromady sleduje 10,2 milionu lidí, včetně @ethangamer, kteří byli požádáni, aby trailer živě streamovali na Instagramu a Twitchi – jen aby v průběhu streamování zjistili, že jde o podvod. Značce Persil se podařilo udržet vše v tajemství, protože bylo založeno i falešné herní studio @wearedigstudios, přičemž se použil herní engine Unreal 5 od Epic Games a soundtrack Woodkid, umělce, jehož hudba se často objevuje v herních trailerech.

🧠 Persil tak řeší napětí mezi svou kategorií – která vyžaduje, aby si děti hrály venku – a herní kategorií, která děti přitahuje dovnitř. Ale místo toho, aby k tomu přistupoval s vážností, používá Persil ironii, aby s humorem oslovil mladší generaci.

📈 Pouze 10 % uživatelů internetu označuje reklamy, které vidí na sociálních sítích, za zapamatovatelné“ (GWI, 2021).

💡 Pro mladší generace – z nichž mnohé jsou cynické a znuděné způsobem, jakým značky komunikují na sociálních sítích – se nabízí příležitost využít hravě zesměšňující tón a sebeironii, což obojí pomáhá vymanit se z často monotónního sociálního prostoru.