Burger King využívá dilemata lidí ke komunikaci kuřecích nugetek na rostlinné bázi

Společnost Burger King se v Madridu spojila s kreativní agenturou David u příležitosti uvedení svých nových kuřecích nugetek „na rostlinné bázi“, čímž přiznala, že tyto nugetky možná přispívají k již tak zmatenému stavu moderního světa.

Reklama ukazuje řadu lidí, kteří čelí nesčetným matoucím moderním dilematům: Měli bychom si koupit tu ekologickou pračku, nebo je vůbec hrozné pračku vlastnit? Je povolení dceři oblékat se jako princezna prosazováním genderových stereotypů? Ve světě plném stále složitějších a složitějších nuancí společnost Burger King chytře zdůraznila, že její kuřecí nugety na rostlinné bázi mohou jen přispět k našemu kolektivnímu zmatku. Pokud dáváme přednost kuřecím nugetám bez skutečného kuřecího masa, dělá to z nás vegetariány?

Vzestup vegetariánství, veganství a flexitariánství vyvíjí tlak na všechny prodejce rychlého občerstvení, aby vyráběli rostlinné produkty, které se vzhledem i chutí co nejvíce blíží svým masitým originálům, a Burger King se této příležitosti zhostil s velkým úspěchem, když v roce 2021 uvedl na trh rostlinný Whopper a dokonce na měsíc vyzkoušel na Leicester Square restauraci zcela bez masa.

Kampaň má temně komický a ironický tón, který hraje na moderní dilema, že příliš velký výběr někdy vlastně není dobrá věc, a bude podpořena rozhlasovou a tiskovou reklamou.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766