Burger King odpovídal na nezodpovězené otázky fanoušků McDonald’s

Značky, které nepoužívají Messenger na Facebooku, mohou propásnout příležitost. Dvě třetiny zákazníků prý dávají přednost používání aplikací pro zasílání zpráv při komunikaci se značkou.

Je nepříjemné po odeslání zprávy čekat dlouho na odpověď. Ještě víc, když to trvá roky. Burger King se tedy jednoho dne zavázal odpovědět na jakýkoli příspěvek do 48 hodin, protože během péče o svůj vlastní zákaznický servis si všimli, že mnoho fanoušků McDonald’s zůstalo bez odpovědi i několik dní, měsíců nebo dokonce let. Takže se Burger King rozhodl dávat užitečné a zábavné zprávy s Whopperem zdarma, aby se pokusili napravit nedostatek pozornosti. Přes noc bylo fanouškům konkurence zasláno tisíc odpovědí s odkazem na web kampaně, kde si příjemce mohl nechat zaslat voucher do svého telefonu na bezplatný Whopper.

Celkový dosah byl 245 milionů. Více než 100 mediálních titulů zmínilo kampaň a z toho 93 % bylo pozitivních. Spojení značky Burger King a „dobré služby“ vzrostly o 110 %. Skóre preferencí pro Burger King vzrostlo o 43 %. Více než 2 000 Whopperů bylo rozdáno nespokojeným zákazníkům McDonald’s.