Lip Factory umí navrhnout a smíchat ideální rtěnku díky umělé inteligenci

Jihokorejská kosmetická skupina AmorePacific přišla s vlastní technologií výroby rtěnek „Lip Factory by Color Tailor“, která zákazníkům umožňuje navrhnout si a koupit barvu rtěnky na míru.

Technologie využívá integrovaný online-offline výrobní systém, který zahrnuje mobilní aplikaci založenou na umělé inteligenci nazvanou „Color Tailor“. Algoritmus Color Tailor analyzuje obličejové rysy a pleť uživatelů a na základě těchto dat doporučuje přizpůsobenou barvu rtů. Dávkovací systém na místě pak může okamžitě vyrobit doporučenou barvu. Je schopen vyrobit více než 2 000 odstínů rtěnek.

Nastavení Lip Factory je navrženo pro umístění v salonech, kosmetických prodejnách nebo jiných komerčních zařízeních. Společnost plánuje dále vylepšit algoritmus a poté mít širší zavedení pro platformu.

Společnost Amorepacific uvedla službu ve své vlajkové lodi Amore Seongsu v jihokorejském Soulu loni v srpnu. Systém také získal CES Innovation Award na letošním veletrhu spotřební elektroniky (CES). V reakci na tuto novinku viceprezident divize základního výzkumu a inovací, Aiden Park, řekl:

„Lip Factory od Color Tailor a její ocenění oceněním dokazuje schopnost Amorepacific integrovat nejnovější digitální technologie, jako je umělá inteligence s kosmetickými výrobky a službami.“

Zroj fotografie: Moodie David Report

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3635