Vítězové pátého soutěžního dne #CannesLions2022

Na závěrečném ceremoniálu Mezinárodního festivalu kreativity Cannes Lions byli v přímém přenosu předány ocenění v následujících kategoriích: Film Lions, Glass: The Lion for Change, Sustainable Development Goals Lions a Titanium Lions.

Simon Cook, generální ředitel společnosti LIONS, uvedl: „Cannes Lions je globální platforma a byl to neuvěřitelný týden, kdy se v Cannes opět sešla globální kreativní komunita. Naše komunita se sešla z celého světa a ze všech koutů oboru, aby prostřednictvím kreativity podpořila pokrok v podnikání, na planetě i v celé společnosti. Chtěl bych pogratulovat všem, kteří se přihlásili, kteří se dostali do užšího výběru a kteří získali Lva, a stanovili tak měřítko kreativní dokonalosti na globální scéně.“

V kategorii Film Lions, která oslavuje kreativitu pohyblivého obrazu, bylo přijato 2 028 přihlášek a uděleno 61 Lvů: 8 zlatých, 20 stříbrných a 31 bronzových a porota se rozhodla udělit dvě Grands Prix. První byla udělena filmu „Super. Human.“ pro Channel 4 od 4creative. Druhá Grand Prix byla udělena snímku „Escape from the Office“ pro Apple.

Do kategorie Sustainable Development Goals Lions, která oceňuje kreativní řešení problémů, řešení nebo jiné iniciativy, které využívají kreativitu a snaží se pozitivně ovlivnit svět, bylo přihlášeno 618 prací. Porota udělila 19 Lvů: Grand Prix získal snímek „The Missing Chapter“ pro P&G Whisper od Leo Burnett.

Kategorie Glass: The Lion for Change oceňuje kreativitu měnící kulturu, obdrželo 141 přihlášek. Porota se rozhodla udělit 8 Lvů: Grand Prix získal snímek „Data Tienda“ pro We Capital od DDB México.

V kategorii Titanium Lions, která oceňuje provokativní, hranice bořící a závist vzbuzující práce, jež znamenají nový směr v oboru, bylo přijato 198 prací a porota se rozhodla udělit 5 Titanových lvů a Grand Prix, kterou získala práce „Long Live The Prince“ pro Kiyan Prince Foundation.

Cannes Lions Grand Prix For Good oceňuje a oslavuje využití kreativity k pozitivnímu ovlivnění nejen podniků a značek, ale i celého světa. Porota se rozhodla udělit Grand Prix filmu „Save Ralph“ pro Humane Society International.

To je z letošního ročníku festivalu Cannes Lions vše. Těšíme se na vás příští roku.