Vítězové čtvrtého soutěžního dne #CannesLions2022

Čtvrteční festivalový večer Cannes Lions byl věnován předávání cen v kategoriích Direct Lions, Media Lions, Creative Data Lions, PR Lions, Social & Influencer Lions a Creative B2B Lions.

V kategorii Creative B2B Lions, která oceňuje kreativní práci měnící pravidla hry v oblasti B2B, jež vykazuje kreativitu i efektivitu reklamních produktů a služeb nakupovaných profesionály jménem podniků, bylo přijato 415 přihlášek a porota udělila 14 Lvů: 3 zlaté, 4 stříbrné a 6 bronzových. Hlavní cenu Grand Prix získala práce „Speaking in Color“ pro Sherwin-Williams Coil Coatings od agentury Wunderman Thompson. Předseda poroty Creative B2B Lions, Paul Hirsch, prezident a kreativní ředitel společnosti Doremus, uvedl:

„První ročník soutěže Creative B2B Lions byl vzrušující. Když jsme do něj vstupovali, nikdo nevěděl, co očekávat, ale ukázalo se, že máme poměrně dost uchazečů o Grand Prix. Zvítězit mohl kterýkoli z nich. Nakonec rozhodla strategie vítězných prací, hluboké porozumění jejich publiku a výjimečná a osobní zkušenost se značkou. V minulosti B2B často surfovalo v závěsu za B2C, ale mám pocit, že tato práce v blízké budoucnosti obrátí scénář a bude mít hluboký dopad na B2C.“

V kategorii Creative Data Lions, která oceňuje souhru nápadů a informací, bylo přijato 328 prací a porota udělila 13 Lvů: 3 zlaté, 3 stříbrné a 6 bronzových. Grand Prix získala „Data Tienda“ pro We Capital od agentury DDB Mexico.

V kategorii PR Lions, která oceňuje strategickou a kreativní komunikaci, bylo z 1 488 přihlášených prací uděleno 49 Lvů: 7 zlatých, 17 stříbrných a 24 bronzových. Hlavní cenu Grand Prix získal snímek „The Breakaway: The First Ecycling Team For Prisoners“ pro Decathlon od agentury BBDO. V této kategorii uspěla také česká pobočka agentury McCann, který vyhrála stříbrného lva.

V kategorii Social & Influencer Lions bylo přijato 1 642 prací a uděleno 50 Lvů: 6 zlatých, 17 stříbrných a 26 bronzových. Hlavní cenu Grand Prix získalo „The Unfiltered History Tour“ pro VICE Media. Třetí Grand Prix týdne získal tento neoficiální průvodce po sporných artefaktech Britského muzea, který si odnesl i prestižní trofej v kategoriích Radio & Audio Lions a Brand Experience & Activation Lions.

V kategorii Direct Lions bylo přijato 1 931 přihlášek a uděleno 55 Lvů: 7 zlatých, 20 stříbrných a 27 bronzových. Hlavní cenu Grand Prix získala kampaň „Less Talk, More Bitcoin“ pro Coinbase od agentury Accenture Song.

V kategorii Media Lions bylo přijato 1 752 přihlášek a uděleno 57 Lvů: 9 zlatých, 19 stříbrných a 28 bronzových. Druhou cenu Grand Prix získal snímek „Hope Reef“ pro společnost Mars Petcare od agentury AMV BBDO. Předseda poroty Media Lions, Daryl Lee, globální generální ředitel IPG Mediabrands, uvedl:

„Grand Prix byla v každém ohledu skvěle obojživelná. Vytvořila nová živá média, která ztělesňovala silné poselství naděje. Otevřela pohlcující zážitek, který vybudoval jak globální měřítko, tak hluboce osobní spojení. A pomáhá zachraňovat naši planetu autentickým a důvěryhodným způsobem pro značku. Porota svorně oslavovala toto dokonalé spojení nápadu a technologie, sdělení a média, účelu a místa.“

Cannes Lions udělilo také dvě zvláštní ceny. Ocenění Cannes LionHeart 2022 bylo uděleno aktivistce za vzdělávání dívek a nositelce Nobelovy ceny míru Malále Júsufzajové. Toto ocenění se uděluje osobnosti, která využila svého postavení k tomu, aby významně a pozitivně změnila svět kolem nás.

Ocenění Osobnost roku v oblasti zábavy, které se uděluje jako uznání zásadní role, kterou zábava hraje v oblasti marketingu a komunikace, získal Ted Sarandos, Co-CEO společnosti Netflix.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766