Dora Pružincová: Shortlistované práce mě naučí a inspirují víc než jakákoli přednáška

Vítej na festivalu Cannes Lions. Jaké to je opět být v centru dění kreativity? Vnímáš nějakou změnu po dvouleté pandemické pauze? 

Je to moc fajn. Festival v online podobě zkrátka není to samé. Nepřijde mi, že by se atmosféra nějak zásadně změnila.

Letos si měla opět příležitost hodnotit práce v kategorii film. Minulý rok si zmínila, že sledování cca 600 spotů byla emotivní záležitost, kdy ses střídavě u toho smála a střídavě brečela. Byl letošní rok jiný? 

Letošek byl jiný primárně v tom, že jsem prací hodnotila o půlku míň (vloni to bylo za dva roky naráz). Taky jsem těsně předtím hodnotila stejnou kategorii na Clio awards, takže pro mě mnoho prací nebylo nových – málo co mě opravdu překvapilo. Ale zasmála jsem se u toho i pobrečela zase 🙂

Která práce tě osobně nejvíce letos oslovila a proč?

V kategorii film držím palce „The Spider and the Window“, je to takový můj malý chlupatý favorit který se ve Clios nedostal ani na shortlist. Z ostatních kategorií mě strašně baví „Samsung iTest“ z naší sítě. Teda teď to vypadá že jsem nějaká zaujatá pro Samsung? Apple tam má taky spoustu super filmů!

Za agenturu DDB Prague jste přihlásili dvě práce do soutěže Cannes Lions. Rádiové spoty pro Magistrát hlavního města Prahy a Gamer Eye Test pro GrandOptical. Chtěl bych se zeptat na druhou práci, která byla přihlášena do více kategorií – Direct, Brand Experience a Health & Wellness. Prohlédla sis ostatní práce z jednotlivých kategorií, abys odhadla, jak si na tom stojíte? 

Jasně. Teď už se mi odhaduje lehko, protože máme výsledky 🙂 Jak direct tak health & wellness byly letos bohužel extrémně silné kategorie. Přesto věřím, že se Gamer Eye Testu povede dobře na jiných soutěžích, máme teď například shortlist na Gerety Awards v kategorii Pharma – kombinace zdraví a gamingu je stále poměrně neobvyklá. Co se týče rádia, zkusili jsme klasický storytellingový formát, který už pár let není v Cannes úplně v kurzu.

Kromě pracovních záležitostí stíháš i jiné aktivity na festivalu? Například nějaké semináře? Pokud ano, zaujalo tě něco konkrétního?

Já trávím vždycky nejvíc času v přízemí, kde koukám na shortlistované práce. To mě naučí a inspiruje víc než jakákoli přednáška. Ale i ty se snažím stíhat, letos jsem obešla primárně všecky které se týkaly metaverse, protože mě to téma fascinuje (a taky jich bylo nejvíc!).

Děkuji Doro za rozhovor a užívej inspirativní týden.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762