CANNES, FRANCE - JUNE 23: The Future of Games and Branding with Fernando Machado, CMO Activision Blizzard and Pelle Sjoenell, CCO Activision Blizzard, during Cannes Lions Festival 2022: Day Three on June 23, 2022 in Cannes, France. (Photo by Tristan Fewings/Getty Images for Cannes Lions)

Activision Blizzard: Gaming je víc sociální než sociální média

„Hry jsou největší uměleckou formou naší doby a představují obrovskou příležitost pro značky,“ uvedla ve čtvrtek na festivalu Cannes Lions dvojice Fernando Machado, Chief Marketing Officer společnosti Activision Blizzard, a Pelle Sjoenell, Chief Creative Officer.
Machado uvedl: „Nejde o to, že by hraní her bylo v budoucnu obrovské. Je obrovské už teď. Hra Candy Crush má více než tři miliardy stažení – to je polovina planety – a 255 milionů aktivních uživatelů měsíčně. „Data společnosti Activision Blizzard ukázaly, že mladí lidé dnes tráví hraním her více času než jakoukoli jinou digitální aktivitou, přičemž originální hry společnosti jako Call of Duty – největší hra na světě – dokonce převyšují počet her brandovaných Marvel a Star Wars. „Je to také více sociální než sociální média.“ Sjoenell se podělil o citát novináře Petera Sudermana:

„Nejdříve jsme hráli videohry, protože jsme byli přátelé, nyní jsme přátelé, protože jsme hráli videohry.“

Sjoenell dodal: „Internet proměnil hraní her a učinil z něj spolupráci.“ Dvojice přisuzuje popularitu hraní her celé řadě aspektů, od identity, přes to, že dává jednotlivcům možnost vyhrávat a postupovat, až po možnost objevovat nový svět. „Když se narodíme do tohoto světa, vyberou si nás naši avataři. Ale ve hrách můžete svobodně experimentovat,“ řekl Sjoenell.
Při zdůrazňování druhů příležitostí, které mají značky k dispozici, Machado představil publiku „Heinz hidden spots“, herní příležitost pro značku, která byla umístěna do válečné hry Call of Duty, aby hráči měli k dispozici místa, kde si mohou „dát přestávku na svačinu, aniž by byli zastřeleni“. Mapa Heinz, zaslaná vybraným influencerům, znázorňovala tato brandovaná místa, která mohli následně využít všichni hráči.

„Hry jsou pro všechny věkové kategorie a všude,“ uzavřeli, „kreativní potenciál je obrovský.“

Zdroj: Lions Daily, Cannes Lions International Festival of Creativity 2022, Getty Images