Vítězové třetího soutěžního dne #CannesLions2022

Cannes Lions vyhlásili včera večer vítěze v kategoriích Brand Experience & Activation Lions, Innovation Lions, Mobile Lions, Creative Effectiveness Lions, Creative Strategy Lions, Creative Commerce Lions a Creative Business Transformation Lions.

V kategorii Brand Experience & Activation Lions, která oceňuje kreativní, komplexní budování značky prostřednictvím zážitkového designu, aktivace, imerze, maloobchodu a 360° zapojení zákazníků, bylo přijato 1 919 přihlášek a porota udělila 57 Lvů: 9 zlatých, 20 stříbrných a 27 bronzových. Hlavní cenu Grand Prix získala „The Unfiltered History Tour“ pro VICE Media. Pro tuto práci, neoficiálního průvodce po sporných artefaktech Britského muzea, to byla druhá Grand Prix v tomto týdnu, která si odnesla i prestižní trofej v kategorii Radio & Audio Lions.

V kategorii Innovation Lions, která oceňuje průkopnické inovace, technologie a řešení problémů, bylo přihlášeno 117 prací a uděleny 4 Lvy: 1 zlatý, 1 stříbrný a 1 bronzový. Grand Prix získalo dílo „One House To Save Many“ (Jeden dům zachrání mnohé) pro Suncorp Group od agentury Leo Burnett Sydney, které představuje bydlení odolné vůči povětrnostním vlivům, požárům, povodním, bouřím a cyklonům. Předseda poroty Innovation Lions, Cleve Gibbon, technický ředitel americké pobočky Wunderman Thompson, uvedl:

„Každý rok jsou v Austrálii zničeny domy a miliardy jsou vynaloženy na obnovu komunit v důsledku extrémních povětrnostních událostí. Projekt One House si dal za cíl dosáhnout něčeho, co se dosud nikdy nepodařilo – demokratizuje přístup k odolným materiálům pro bydlení, které chrání domy před tropickými cyklony, povodněmi a požáry. Toto řešení pro bydlení bylo uvedeno v život díky kreativnímu partnerství značky a agentury podporovanému australskou vládou, aby vznikl komerčně životaschopný transformační produkt. Jako porotu nás ohromila odvaha nápadu, kreativní odvaha provedení a obrovský společenský, environmentální a ekonomický dopad. Inovace společnosti One House odstartovala hnutí.“

V kategorii Mobile Lions, která oslavuje kreativitu zaměřenou na zařízení, bylo přijato 543 přihlášek a porota udělila 21 Lvů: 3 zlatí, 7 stříbrní a 10 bronzoví. Hlavní cenu Grand Prix získal snímek „Real Tone – Product Innovation & Global Campaign“ pro společnost Googl, která vznikla ve spolupráci s agenturou Wieden+Kennedy.

Do kategorie Creative Effectiveness Lions, která oceňuje měřitelný dopad kreativní práce, bylo přihlášeno 258 prací a porota udělila 21 Lvů: 5 zlatých, 6 stříbrných a 9 bronzových. Grand Prix získala „Contract for Change“ pro Michelob Ultra od agentury FCB. Předseda poroty Creative Effectiveness Lions, Raja Rajamannar, ředitel marketingu a komunikace společnosti Mastercard, řekl:

„Vybrat vítěze Creative Effectiveness Lion Grand Prix znamená vybrat to nejlepší z absolutně nejlepšího. Kampaň, kterou jsme vybrali, byla nejen silná po stránce kreativity a efektivity, ale šla i nad rámec – je převratná, mění pravidla hry a má dopad trvající do budoucna. Je silným příkladem toho, jak by měl marketing efektivně řídit podnikání, budovat značku a hrát klíčovou roli v celém hodnotovém řetězci podniku.“

V kategorii Creative Strategy Lions bylo přijato 574 přihlášek a porota ocenila 19 z nich: Zlato získaly 3 práce, stříbro 6 prací a bronz 9 prací. Hlavní cenu Grand Prix získala kampaň „The Breakaway: The First Ecycling Team For Prisoners“ pro Decathlon od agentury BBDO Belgium, Molenbeek-Saint-Jean. Předsedkyně poroty Creative Strategy Lions, Chrissie Hanson, Global Chief Strategy Officer, OMD, Global, k tomu uvedla:

„Věříme, že práce, kterou povýšíme na Grand Prix, vysílá signál o hodnotách, které by naše odvětví mělo zastávat, a proto Decathlon Sports for Prisoners (Belgie) představuje odvážné a sociálně uvědomělé kroky, které jsou možné, když strategie, média a maloobchodní aktivace přímo vycházejí z hlavního účelu značky.“

V kategorii Creative Business Transformation Lions, která oceňuje kreativitu, jež pohání podniky kupředu, bylo přijato 158 přihlášek a porota ocenila 9 z nich: Zlatá cena byla udělena 1, stříbrná 3 a bronzová 4. Hlavní cenu Grand Prix získala kampaň „Piñatex“ pro společnost Dole Sunshine Company + Ananas Anam.

V kategorii Creative Commerce Lions, která oceňuje inovativní a kreativní přístup k online a offline obchodování, platebním řešením a transakčním cestám, bylo přijato 374 přihlášek a 17 z nich porota ocenila: 3 zlaté, 5 stříbrných a 8 bronzových. Grand Prix získala kampaň „Thighstop“ pro Wingstop od agentury Leo Burnett Chicago.

Předsedkyně poroty Creative Commerce Lions, Beth Ann Kaminkow, globální generální ředitelka VMLY&R COMMERCE / CEO NY VMLY&R, Global, řekla:

„Některé práce mění svět a některé výjimečné práce ukazují proměnu, která je možná, když se kreativita uvolní v reakci na měnící se svět. V prvním ročníku soutěže Creative Commerce Lions oceňujeme tyto práce, které se provokativně otočily -–odvážně a holisticky – a přinesly velké výsledky jak pro své zákazníky, tak pro svůj byznys. Doufáme, že tato odvážná práce poslouží jako inspirace pro kreativitu v oblasti Commerce, která je hnacím motorem obchodu, buduje značku a hluboce zaujme.“