Agentura RG/A vyzvala značky, aby se dívali na lidskou stránku metaverse #canneslions2022

Globální digitální produktová a marketingová agentura R/GA na festivalu Cannes Lions představila lekci o tom, jak mohou značky úspěšně využívat rychle se rozvíjející svět metaverse, když si uvědomí, že její uživatelé jsou lidské bytosti.
Během přednášky nesoucí název Who do you want to be in the Metaverse? zdůraznili globální kreativní ředitelka R/GA Tiffani Rolfe a globální ředitel pro strategii Tom Morton další dimenze, které může metaverse přinést lidem, které chtějí značky oslovit.
Oba varovali před humbukem kolem metaverza, což je decentralizovaná síť 3D virtuálních světů uvnitř webu 3.0 poháněného blockchainem.
„Pokud se budete řídit pouze technologií, spadnete do králičí nory,“ řekl Morton. „Pokud sledujete pouze peníze, jdete do díry plné podvodů a scamů. My říkáme, sledujme lidi a podívejme se na lidskou stránku metaversa.“
Vyzval majitele značek, aby se k avatarům chovali jako k lidem, kteří se snaží být něčím víc, než jsou ve fyzickém světě, protože „jejich avataři představují tu stránku jejich já, kterou by v reálném světě být nemohli“. Na podporu tohoto předpokladu Rolfe a Morton pozvali odborníků, aby přispěli do diskuze. Byli to Don Allen Stevenson III, tvůrce XR zážitků (extended reality), které spojují reálný a virtuální svět lidí, a Jeff Staple, tvůrce stapleverse.xyz, imerzivní komunity zasazené do metaverza a „místa, kde se cokoli, o čem můžeme snít, může stát skutečností“. Rolf na závěr dodal: „Je to příležitost pro značky. Můžete sem přenést svou značku a trojrozměrně ji zvětšit; nebo místo toho, abyste byli jen sponzorem, může být vaše značka v metaverzu světem, který vás spojí s lidmi.“

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766