McCann Prague má po šesti letech shortlist na festivalu Cannes Lions

Ač někteří už možná ani nepočítali, že by Česko mohlo proměnit některou z posledních 13 přihlášených prací v shortlist, tak dnešní ráno přišla zpráva jako blesk z čistého nebe. Třináctka se tak stala pro agenturu šťastným číslem, protože McCann Prague získal shortlist v kategorii PR za svou práci 13 minut pro Českou asociaci pojišťoven a to v podkategorii Content Creation & Production. Po šesti letech tak mohou v agentuře slavit úspěch, kdy se z 13 svých přihlášených prací podařilo alespoň jednu proměnit v shortlist. 13 minut bylo přihlášeno ve čtyřech kategoriích – Film, Entertainment, Creative data, PR.

13 minut vznikla ve spolupráci s agenturami Hero & Outlaw a Renegadz, které spadají do sítě pražské agentury McCann. Výsledkem je první „branded content“ vytvořený agenturou, který se dostal na HBO. A nyní agentura může navázat na svůj úspěch z roku 2016, kdy vyhrála zlatého a bronzového lva se svou prací pro síť farmářských prodejen Náš grunt. Zda se podaří proměnit shortlist v cenný kov se dozvíme zítra (23. června) na vyhlašování.

Aktuální bilance ČR v Cannes:

Zaraguza – Young Lions v kategorii media: 1 bronz

McCann – 13 minut: 1 shortlist (PR)

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766