Triad nezopakoval svůj loňský úspěch z Cannes Lions

Agentura Triad letos vsadila na jistotu a pokusila se zopakovat svůj neskutečný úspěch z loňského ročníku, kdy jako jediná nezávislá agentura z Čech získala shortlist v hlavní soutěži Cannes Lions. Ve své kampani „Ghost“ (česky Za bezpečný domov) pro značku IKEA ukázala, že žít s tyranem je jako žít ve strašidelném domě. Kampaň si vedla výborně na lokální i mezinárodní úrovni. Jen si to vezměte, v rámci lokálního Effie práce získala nejen 1. místo, ale také ocenění ADC The best of creativity a Grand Prix. Svůj úspěch poté zopakovala i na evropské Effie, kde získala stříbro v kategorii Retail a bronz v kategorii Positive Change Europe: Social Good – Brands.

Proto agentura vložila veškeré naděje do práce doplněné o nová čísla, která by mohla oslovit porotu v kategorii Creative Effectiveness. Ale tato kategorie byla jako jedna z mála, kde výrazně narostl počet přihlášek (z loňských 141 na letošních 258). To pro agenturu vytvořilo silnou konkurenci, ze které porota nakonec vybrala na shortlist 33 prací, mezi kterými jsou práce jako plesnivějící Whopper (který si loni odnesl několik Grand Prix) nebo tampónová kniha (která získala loni Grand Prix v kategorii PR). Nicméně o agentuře Triad je slyšet a každý rok přináší velmi zajímavé a kreativní kampaně, takže tohle určitě není poslední článek, kdy bychom zde o agentuře psali ve spojením s festivalem Cannes Lions.

Co se týče ostatních dnešních shortlistů, tak Česká republika nezabodovala ani v kategoriích Brand Experience & Activation a Commerce, kde bojovaly o shortlist agentury DDB Prague, McCann Prague a Ogilvy (jejich práce najdete v našem včerejším článku).

Do konce festivalu se bude ještě vyhlašovat shortlist v následujících kategoriích:

  • Creative Data: 2
  • Direct: 3
  • Film: 2
  • PR: 3
  • Influencer: 1
  • Sustainable Development Goals: 2

Aktuální bilance ČR v Cannes:

Zaraguza – Young Lions v kategorii media: 1 bronz

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766