Byly vyhlášeny první Grand Prix #canneslions2022

Festival Cannes Lions včera večer oznámil první držitele Lvů v kategoriích Pharma, Health & Wellness, Outdoor, Print & Publishing a Radio & Audio.

Simon Cook, generální ředitel společnosti LIONS, řekl:

„Jsme rádi, že můžeme oznámit naše první vítěze Lvů, kteří zvyšují kreativní laťku, protože globální kreativní komunita se schází v Cannes, aby podpořila pokrok prostřednictvím kreativity a porovnala kreativní dokonalost na globální scéně.“

Do kategorie Outdoor bylo přihlášeno 1 809 prací a uděleno 48 Lvů: 10 zlatých, 15 stříbrných a 23 bronzových. Grand Prix získala kampaň „Liquid Billboard“ od agentury dubajské pobočky Havas  pro značku Adidas. První plavecký billboard na světě byl vytvořen k propagaci nové inkluzivní kolekce celoplošných plavek této značky. O práci jsme psali podrobněji zde.

V kategorii Print & Publishing bylo přijato 795 prací a uděleno 21 Lvů: 4 zlatí, 6 stříbrných a 10 bronzových, přičemž Grand Prix získal projekt „The Elections Edition“ pro noviny Annahar, od dubajské pobočky agentury Impact BBDO, čímž byla zajištěna druhá Grand Prix pro Spojené arabské emiráty. Předsedkyně poroty Print & Publishing Lions Natalie Lam, kreativní ředitelka Publicis Groupe APAC & MEA, Hongkong, SAR, k Grand Prix řekla:

„The Elections Edition se vyznačuje geniální jednoduchostí, kterou často vídáme u vítězných prací Grand Prix. Nejlepší práce je ta nejméně komplikovaná. Proniká skrz změť věcí a zasáhne vás přímo do srdce. Prvek inovativního myšlení navíc posouvá práci ve Lvu dopředu.“

Do kategorie Radio & Audio Lions bylo přihlášeno 692 prací a uděleno bylo 23 Lvů: 3 zlatí, 7 stříbrných a 12 bronzových. Grand Prix získal „The Unfiltered History Tour“ britského muzea od VICE Media a Dentsu, jednalo se o kreativně průkopnický neoficiální podcastový průvodce spornými artefakty Britského muzea.

V kategorii Health & Wellness Lions, která oceňuje kreativitu pro osobní pohodu, bylo přijato 1 213 přihlášek a uděleno 38 Lvů: 7 zlatých, 11 stříbrných a 19 bronzových. Grand Prix získala „The Killer Pack“, cívka proti komárům Maxx Flash, od společnosti VMLY&R, Bombaj. Tento repelent proti komárům, vyrobený ze 100% biologicky rozložitelného inovativního obalu, který po vyhození do popelnic, odpadkových košů a stojatých vod zabíjí larvy komárů, čímž pomáhá přerušit bludný kruh hrozivých onemocnění, jako je horečka dengue a malárie v Indii.

V kategorii Pharma Lions, která oceňuje kreativitu měnící život, bylo z 298 přihlášených výrobků uděleno 11 Lvů: 2 zlatí, 4 stříbrní a 4 bronzoví. Porota udělila cenu Pharma Grand Prix snímku „I Will Always Be Me“ pro společnost Dell Technologies & Intel, za kterou stojí agentura VMLY&R. Předseda poroty, Brett O’Connor, výkonný kreativní ředitel, VCCP Health, Velká Británie, řekl:

„Tato práce nám vyrazila dech způsobem, jakým dokázala prostřednictvím uživatelského zážitku vyprávět velmi jednoduchý příběh o svém zdravotním stavu svým blízkým, přátelům a rodině. Genialita uživatelského zážitku, která pro nás zkrátila celý proces ze tří měsíců na 30 minut, byla prostě neocenitelná, zejména v době jejich života, kdy se počítá každá vteřina.“

Velkou cenu Lions Health and United Nations Foundation for Good, která se uděluje za díla vytvořená pro neziskové a charitativní organizace, získalo dílo „Lil Sugar- Master Of Disguise“ pro Hip-Hop Public Health (HHPH) od agentury AREA 23.

Tento vysoce kreativní počin, jehož hnací silou je hudební videoklip s písní, kterou společně napsal a nazpíval rapper Darryl DMC McDaniels ze skupiny Run-DMC, využil rap, vyprávění příběhů a hry k tomu, aby se výživová gramotnost stala zábavou a aby se z dětí stali odborníci na cukr, což vedlo k zapojení prostřednictvím stažení aplikace Lil Sugar.

 

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766