Kreativní téma Cannes Lions 2022 – Data a technologie

Ready Player Two?

Metaverze nabízí obrovský potenciál pro obchodní růst a značky začínají experimentovat. Pochopení toho, jak v těchto virtuálních prostorech vytvářet smysluplnou kreativní práci, bude pro sociální obchod a povědomí o značce nezbytné.

Podle 57 % značek a 55 % kreativních partnerů bude pochopení metaverza v roce 2022 velmi důležité nebo rozhodující.
Průzkum LIONS State of Creativity 2022

Web 3.0 přesouvá spotřebitele od mobilních zařízení k metaverzu a prohlubuje jejich spojení se značkami a lidmi online. Tato nová iterace world wide webu zahrnuje technologii blockchain, ekonomiku založenou na tokenech a multiverzum virtuálních světů.

Metaverze již není vnímána jako náhrada fyzických, reálných událostí; je to vylepšení toho, jak můžeme učinit online zážitky smysluplnějšími. Technologie, jako jsou rozšířená realita a virtuální realita, budou i nadále hrát zásadní roli v tom, jak k těmto alternativním realitám přistupujeme a jak je prožíváme. Společnosti zabývající se sociálními technologiemi, jako je Meta, budou nutit značky, aby posunuly svou kreativitu na další úroveň, pokud chtějí koexistovat v obou realitách. V dosud vytvořených pracích oceněných Lvem byl kladen důraz na kvalitní digitální řemeslo, které zvyšuje uživatelský zážitek.

Za současného stavu je metaverze stále nejednoznačnou, vysoce koncepční myšlenkou, takže klíčové je experimentování a flexibilita. Značky musí pečlivě zvážit, jak do své každodenní práce vtělit dlouhodobou strategii zapojení do tohoto prostoru, a vyhnout se jednorázovým kampaním. Důležitá bude především konzistence.

„Experimentování na herní platformě je skvělé, ale laťka je tak vysoko. Digitální řemeslo je neuvěřitelné a kreativa prvotřídní. Takže to, co děláte, musí být relevantní a pozoruhodné. Jinak se z her stane jen skládka.“
Jax Ostle-Evans
Výkonný ředitel | Stink Studios

Oblasti zaměření pro rok 2022

Komunita: Kreativní strategie ve virtuálních světech musí budovat komunitní kulturu. Aby bylo možné tyto online komunity efektivně řídit, musí značky pochopit, jaké výhody pro spotřebitele v nich existují. Znalost toho, jakou hodnotu si publikum z těchto komunit odnáší, je pro značky pohybující se ve virtuálních světech klíčová.

Tržiště metaverza: Metaverzy se staly virtuálním tržištěm pro tvůrce, kteří mohou nakupovat, prodávat a vyměňovat digitální entity, jako jsou umění, pozemky a budovy. V prostoru, kde NFT odrážejí vlastnictví konkrétních aktiv, musí značky přehodnotit roli, kterou hrají pro spotřebitele ve virtuálním světě.

Post-virtuální události: Nadšení kolem virtuálních událostí a atrakcí stále roste. Značky však musí utvářet své strategie po skončení akce, aby se vyhnuly pasti „jedenkrát a dost“. Přemýšlejte o tom, jak zůstat v těchto prostorách v popředí zájmu i po skončení akce prostřednictvím vlastních skinů, produktů a dalších položek inventáře.

Pokrok ve hře od loňských vítězů Cannes Lions

Na oslavu 25. výročí vzniku se Pokémon spojil s Post Malonem, aby znovu vytvořil nejlepší hit hry „Only Wanna Be With You“. Skladba byla spuštěna na Den Pokémonů a miliony fanoušků z celého světa si naladily úžasný virtuální koncert, na kterém se představilo 30 nejoblíbenějších postaviček Pokémonů. Koncert i celovečerní skladba měly obrovský úspěch a dostaly se na první místo v žebříčku trendů na Spotify.

Vhledy z výzkumu

  • Herní průmysl má větší hodnotu než filmový, sportovní a hudební průmysl dohromady – NPD Group
  • „Herní nápady se vyvíjejí jiným tempem než běžné nápady… musíte být trpěliví, aby se celá věc rozvinula a dostala k lidem.“ – Pancho Cassis, globální kreativní ředitel, DAVID
  • 13 % ocenění Grands Prix udělených na Cannes Lions 2020-2021 obsahovalo herní nebo gamifikační prvek, což je nárůst oproti 8 % v roce 2019.

LIONS Data | 2022

Věci k zamyšlení

  1. Zvažte, zda to, co děláte v metaversu, má potenciál se časem vybudovat.
  2. Vzpomeňte si na své demografické údaje. Plánujete bohaté, pohlcující zážitky pro správné publikum?
  3. Uvažujte v těchto virtuálních prostorech strategicky. Zanecháváte po sobě v metaverzu stopu?