IKEA přejmenovala výrobky, aby pomohla vyřešit vztahové problémy

Ve snaze kreativním způsobem zlepšit SEO vytvořila švédská IKEA samostatné webové stránky Retail Therapy a změnila názvy výrobků na svých stránkách. Přejmenování desítek výrobků je hrou, která má odrážet nejčastěji googlované vztahové a rodinné problémy ve Švédsku, a jejímž cílem je poskytnout řešení. IKEA využila myšlenky, že tyto předměty denní potřeby často slouží více než jen praktickému účelu – od vařičů přes zrcadla, regály až po ubrousky.

Kampaň, kterou před 5 lety vymyslela švédská reklamní agentura Åkestam Holst, je geniální, protože názorně ukazuje, že výrobky IKEA jsou schopny dostát svému tvrzení, že nabízejí každodenní řešení každodenních problémů. Takže pokud by například někdo zadal do Googlu „Jak zjistit, jestli mě miluje“, mezi prvními výsledky vyhledávání by se objevilo žehlicí prkno IKEA DANKA přejmenované na „Jak zjistit, jestli mě miluje“.

Dalšími skvělými příklady tohoto nepřímého přístupu značky, který naznačuje, že dokáže vyřešit nejrůznější osobní dilemata, jsou lis na česnek IKEA KONCIS přejmenovaný na „Jak říct, že nemám zájem“ a jízdní kolo SLADDA na „Snědl jsem příliš mnoho švédských masových kuliček“.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3635