Výrobce batohů Beatnik & Sons vyzývá zákazníky, aby použili svou hlavu k cestování

Beatnik & Sons byla první brazilská DTC (direct to consumer) značka zaměřená na cestovní zboží a doplňky, která zkusila podnikat ve Spojených státech. V rámci fair-trade dodavatelského řetězce jsou všechny výrobky vyráběny ručně z udržitelných materiálů. S globální pandemií ale značka potřebovala zůstat ve spojení se svými spotřebiteli, i když kvůli pandemii nemohli cestovat.

Cílem bylo vytvořit řadu turistických průvodců na základě vzpomínek. Díky audioknihám zaznamenaným s binaurálním zvukem přenesli průvodci posluchače do nejúžasnějších míst na světě (poušť Atacama, hora Mount Everest a země Botswana) prostřednictvím vzpomínek turistických průvodců Babi Cady a Patricie Schussel.

Ve videu můžete spatřit ústřední postavu, která vždy přiloží hlavu na kámen, než se vydá na dobrodružství. Na webu navrženém speciálně pro mobilní zařízení mohli návštěvníci odemknout audioknihy pouze tak, že přiložili hlavou do svého telefonu (respektive jemně bouchli o čelo).

Navíc každý nový batoh byl zákazníkovi prodán s kamenem, aby si i zákazníci mohli přiložit čelo na kámen, čímž se uvolnilo místo pro vzpomínky, které si jednoho dne pořídí.

Prodej kufrů klesl kvůli pandemii o 62 %. Pokud jsou značky pro cestování schopny přežít, je to proto, že se dokážou udržet pozornost, aby zůstali v paměti zákazníků.