Umělá inteligence Algorithmix Perfumery navrhuje zákazníkům osobní parfém

Technologická společnost ScenTronix Inc uvedla na trh systém Algorithmic Perfumery, pomocí kterého mohou zákazníci vytvářet své vlastní parfémy. Systém, vytvořený ve spolupráci s návrhářem vůní International Flavours & Fragrances, využívá „exkluzivní paletu“ materiálů, včetně přírodních vůní a „špičkových aroma molekul “.

Návštěvníci nejprve vyplní krátký dotazník, který použije UI algoritmus k vytvoření řady variací před jejich očima. Zákazníci poté vyhodnotí vzorky variací a provedou úpravy použitých materiálů a nakonec se vytvoří finální verze.

Pop-up verze systému byla spuštěny v letech 2019 a 2020 na akcích, jako jsou filmové festivaly a fashion weeky, ačkoli pandemie zpomalila živé uvedení. Algorithmic Perfumery však má v současné době obchod v nizozemském městě Breda, který je otevřený zákazníkům.

Zakladatel společnosti ScenTronix Frederik Duerinck vysvětlil, že „Algorithmic Perfumery používá technologii, která umožňuje lidem mít vysoce osobní a smysluplné zkušenosti s jejich smysly. To, co nabízíme, je nejjednodušší platforma pro lidi, kteří si spolu vytvářejí svůj vlastní parfém. Doufáme, že jim tento interaktivní a hravý zážitek umožní objevit a užít si nové aspekty sebe sama a nový prostor pro jejich představivost.“

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766