Automobilka Volkswagen v nové kampani ukazuje historii dopravy

Společnost Volkswagen představuje své plně elektricky poháněné SUV ID.4, jehož uvedení na trh se očekává letos na jaře, prostřednictvím krátké lekce dopravní historie. Kampaň, za kterou stojí kreativní agentura Johannes Leonardo, je postavena na myšlence, že „historie se tvoří, když je stvořena pro každého.“ Kombinací přístupnosti automobilu s jeho cenou by mohlo být spuštěno hromadné přijetí. Agentura zachytila dopad tohoto okamžiku v jednom a půl minuty dlouhém videu, které umisťuje ID.4 na časovou osu mobility a dopravy.

Video režiséra Sama Browna s názvem „The Wheel“ je filmovou ódou na historii mobility a láká nadšence automobilů, aby se ohlédli do starých časů, aby mohli být součástí budoucnosti. K odvyprávění této historie od starověké Mezopotámie po dnešek použil režisér některé z nejstarších pohybových zařízení ve filmu.

Výsledkem je příběh „vyprávěný“ starými animačními zařízeními, jako je zoetrope, praxinoskop, rané projektory a fenakistiskop, který krátce představuje fáze dopravy, které vyvrcholí prostřednictvím ID.4. Více než 50 umělců a inženýrů pracovalo na zařízeních, takže vypadají, jako by byli vytaženi přímo z dob, do kterých patřili.

Zdá se, že značka má vášeň pro historii. V předchozím spotu nazvaném „The Last Mile“, vyrobeném ve spolupráci se stejnou agenturou, pomáhá automobilka slavnému vozu Beetle rozloučit se světem. Přestože je vozidlo hlavní postavou a akce se točí hlavně kolem něj, jsou to lidé, kteří kolem vozu vybudovali emoce, kteří příběh oživují. Totéž se děje v aktuální kampani, kde spot vypráví příběh o sérii historických objevů, které tvoří základ některých pozoruhodných zážitků, kterých bylo lidstvo svědkem.