IKEA upozorňuje na meteorit z odpadků letící na Zemi

Existuje všeobecná mínění, že ten, kdo vidí padající hvězdu, by si měl něco přát. Přesto existuje zvláštní padající hvězda, kterou byste raději neviděli. A pokud ji náhodou uvidíte, tak doufáte, že toto vesmírné těleso zmizí dříve, než zničí Zemi.

IKEA však ukázala nepravděpodobný meteor blížící se k zemi, který je vyroben z odpadků, které my lidé zanecháváme na naší planetě, jako jsou plasty. Na rozdíl od jiných meteoroidů, komet nebo asteroidů je tento meteor generován lidským chováním a jak je vidět ve spotu, hrozí zničením Země.

Ve spotu vytvořeném kreativní agenturou Mother London vidíme, jak tato hromada odpadků v podobě jediného meteoroidu směřuje k naší planetě. Na Zemi je vidět, že rodina pokračuje ve svém životě doma, zatímco v televizi lze slyšet zprávy: „Někteří odborníci na klima říkají, že čas o odvrácení katastrofy se krátí, pokud vážně nezměníme své zvyky.“

Kampaň „Fortune Favors the Frugal“ se zformovala, aby nás všechny motivovala k přijetí ekologického chování a začali se více zaměřovat na myšlenku udržitelnosti a na to, co můžeme udělat, abychom změnili svět k lepšímu. Ikea navrhuje používat méně energie a plýtvat méně jídlem, což jsou návyky, které si můžeme osvojit okamžitě. Jistě, takové iniciativy se zdají malé, ale určitě mají sílu udělat obrovský rozdíl a změnit osud naší planety.

Tato reklama zároveň ukazuje záměr značky se stát do roku 2030 plně cirkulární. Kromě televizní reklamy dále komunikuje, jak mohou naše drobné činy udělat velký rozdíl prostřednictvím řady printů. Tyto plakáty ilustrují znovu naplnitelné lahve, energeticky úsporné LED žárovky nebo bambusová brčka vyfocena na přírodním pozadí, jen aby spotřebitelům ukázaly, že si taková krajina může uchovat svou krásu a zůstat stejná, pokud změníme naše chování.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762