Puma upozornila na diskriminaci žen ve sportu nakloněným fotbalovým hřištěm

Není tajemstvím, že ženy ve sportu jsou často odsouvány na okraj společnosti a zároveň jsou podfinancovány a ignorovány. Ženské týmy a ligy stále bojují s problémy, zatímco jejich mužské protějšky mají přístup k vyššímu financování, propagaci a pozornosti médií.

Pouze 1 % příjmů z profesionálního fotbalu v Brazílii podporuje ženské hráčky. Aby společnost Puma upozornila na nerovnost podmínek a zvýšila povědomí o této problematice, postavila v São Paulu speciální hřiště. Je nakloněno pod úhlem 4,5 stupně a na jednom konci se zvedá do výšky 2,2 metru nad zemí.

Ve videu, které společnost Puma sdílela, si amatérští sportovci mužského pohlaví vyzkoušeli hru na této zhmotněné metafoře.

Tamires Daviesová, která hraje levého obránce brazilského národního týmu žen, o projektu říká, že „si myslí, že teď vědí, jak se cítíme.“

Komentář Daviesové doplnil Marcelo Ribeiro, kreativní ředitel společnosti BECT Havas: „[Je pro ně] normální, že vydělávají méně… a hlavní kulturní překážkou je vnímání toho, že ženy nepatří na fotbalové hřiště.“ Je deprimující, že v Brazílii je stále běžné, že se lidé hlásí k tomuto systému přesvědčení.

Ve snaze vypořádat se s tímto kulturně zakořeněným sexismem navrhla společnost BECT šikmou konstrukci, „na které bylo možné hrát, a přitom ukazovala obtíže, kterým ženy čelí při menších investicích,“ dodává zástupce kreativního ředitele Victor Castelo.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766