Na Islandu vycvičili koně, aby vytvářeli automatické odpovědi v nepřítomnosti lidí na dovolené

Island opět prokázal špetku kreativy a s novou službou nabízí návštěvníkům nerušené užívání si hor, vodopádů a fjordů. Turistické sdružení totiž vytvořilo obří venkovní klávesnici, na kterou mohou bez problémů psát koňové svými kopyty.

Kampaň je inspirována průzkumem, který Visit Iceland provedl, a který zjistil, že 55 procent z nás na dovolené kontroluje e-mail alespoň jednou denně, přičemž přibližně 60 procent z nás uvedlo, že manažeři očekávají odpověď, přestože jsou na dovolené.

„Nic nezkazí dovolenou tak jako e-mail od šéfa,“ píše se v kampani. „Naštěstí má Island perfektní řešení.“

Návštěvníci si mohou vybrat jednoho ze tří islandských koní, kteří vyklusávají odpovědi. K dispozici je Litla Stjarna („Rychle píše, ale možná si zdřímne“), Hekla a Hrímnir („Asertivní. Účinný. Lesklá srst“).

Kampaň slouží také k vyzdvižení krásy islandských koní a úchvatné krajiny.

Sigríður Dögg Guðmundsdóttir z Visit Iceland uvedl: „Když návštěvníci cestují na Island, chceme, aby plně poznali vše, co naše země nabízí, od dechberoucího okolí až po nekonečnou krajinu a přátelské tváře. Naše služba ‘OutHorse Your Email’ jim to umožní, zbaví je pocitu, že musí být neustále na příjmu, a místo toho jim umožní být přítomni po celou dobu jejich cesty.“