Organizace Shelter vypráví o skutečných hrůzách doprovázející byty k pronájmu

Organizace Shelter zveřejnila online film, který upozorňuje na nefunkční nájemní systém a v němž vystupuje fiktivní realitní agentura „Only Choice Lettings“ nabízející nájmy. Kampaň vytvořili kreativní ředitelé agentury Pablo – Charlie Gee a Tian Murphy.

Dvouminutové video sleduje realitního agenta, kterého hraje komik Rory Marshall a který se snaží dostat potenciální zájemce o nájem do obchodu. Narušuje konvenční dialog mezi agentem pronajímajícím nemovitost a potenciálním nájemníkem a rozebírá všechny šokující podmínky nemovitosti: „Jsou to všechno původní prvky,“ vysvětluje matce s dítětem. „Takže tu máme funkční krb, azbest, dřevěné podlahy.“ Nemluvě o chybějícím kotli a kontaminované vodě.

„Naše služby se každý den setkávají s nájemníky soukromých bytů, kteří uvízli v noční můře a bojí se stěžovat ze strachu z vystěhování,“ vysvětluje Osama Bhutta, ředitel pro komunikaci, politiku a kampaně organizace Shelter. „Už toho bylo dost – ať už jde o byt prolezlý plísní, nebo o nájemníka, k němuž bez ohlášení vtrhne majitel – je načase, aby vláda napravila nájemné.“

„Tento satirický film vás nejprve rozesměje, ale pak vás donutí zalapat po dechu. Je silnou připomínkou chmurné reality soukromého nájemního bydlení, kde miliony lidí nemají jinou možnost než se smířit se špatnými podmínkami. Doufáme, že sjednotí nájemníky v boji za domov.“

Potenciální nájemníci vypadají zděšeně z vyhlídek na bydlení, nicméně vše je založeno na skutečných příbězích, které Shelteru nahlásili soukromí nájemníci. Cílem kampaně je podpořit Shelter tím, že se soukromý nájem stane bezpečnějším a spravedlivějším.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762