Pantone vyvinulo nový odstín reflektující sluneční paprsky Portorika

Díky chytrému zkoumání slunečních paprsků v Portoriku se proměna slunečního svitu do plechovky barvy právě stala skutečností a byl tak na trhu uveden oficiální odstín Pantone této země.

Společnost Pantone specializující na barvy učinila další odvážný krok k upevnění své autority v oblasti koordinace barev s novou barvou „Puerto Rico Sunshine“, která byla vydána ve spolupráci s turistickým sdružením „Discover Puerto Rico“ a společností ECOS Paints.

Kampaň vychází z tvrzení, že Portoriko má „slunečního svitu na rozdávání“, a snaží se o trochu tohoto tepla podělit zejména s americkými spotřebiteli. Přestože je společnost Pantone světově proslulá tím, že zajišťuje přesnou komunikaci barev mezi grafiky, tiskaři a dalšími subjekty, přesto hledala vědecké potvrzení pro svůj nový odstín.

Profesor Héctor J. Jiménez, fyzik a profesor na Portorické univerzitě, studoval sluneční paprsky a sluneční záření v různých částech dne na celém ostrově, aby mohl vyvinout sytě červenooranžový odstín. Výsledkem je odstín, který byl popsán jako „bujarý a exotický zářivě červenooranžový odstín“, který dokáže vystihnout nejen teplo ostrova, ale také vřelost a přívětivou kulturu lidí. Odstín má spotřebitelům připomínat, že „tropické kouzlo ostrova je vzdáleno jen kousek cesty letadlem“, jak říká Leah Chandler, hlavní marketingová ředitelka Discover Puerto Rico.

Vzorec byl vyroben společností ECOS Paints se sídlem v Jižní Karolíně, která se specializuje na výrobu ekologických a netoxických barev. I pro ty, kteří nemohou cestovat přímo na ostrov, lze tedy odstín bezpečně použít v jakémkoli prostředí pro prohřátí atmosféry. Posledním lákadlem kampaně je také dovolená v Portoriku s hrazenými všemi náklady – včetně zpátečních letenek JetBlue a pobytu v hotelu Hyatt Regency Grand Reserve – pro jednoho šťastného účastníka a jeho doprovod.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766