V Chile přilepili ke graffiti penisů návod na samovyšetření varlat

Marketingová agentura McCann se spojila s Instituto Nacional General José Miguel Carrera (Národní institut Chile) v zábavné kampani na boj proti rakovině varlat. Pravděpodobně každý z nás alespoň jednou narazil na čmáranice pánského přirození. Kreativní tým McCann Santiago rozhodně ví, jak tento šikovný doodle využít. Na nakreslená varlata v Santiagu nalepili stovky samolepek Graffitesti, aby naučili muže, jak pomocí tří jednoduchých kroků odhalit nádory varlat: Dotkni se, promni, zkontroluj.

Na rakovinu varlat, onemocnění, které postihuje mladé muže ve věku 25 až 45 let, zemře v Chile každý rok přibližně 100 mužů. Díky včasnému odhalení se výrazně zvyšuje šance na přežití, přičemž 95 % případů očekává dobrou prognózu a rychlé uzdravení.

Felipe Abufhele, kreativní ředitel agentury, uvádí, že: „chtěli s touto důležitou věcí spolupracovat jiným způsobem. Snažíme se snížit počet úmrtí a přinášíme poselství, které pomáhá zvyšovat povědomí o včasném odhalení této smrtelné nemoci.“

Druhá část kampaně umožnila lidem vytvořit si vlastní Graffitesti pomocí filtru na instagramovém účtu @graffitesti. Ten jen 48 hodin po svém spuštění vygeneroval 250 000 zobrazení. Takže pokud to čte nějaký chlap, může se rovnou vyšetřit.