Burger King vyzval lidi, aby vyjmenovali jiné jeho hamburgery než Whopper

Nejoblíbenějším hamburgerem společnosti Burger King je Whopper, který je na trhu již 65 let a od svého uvedení na trh se ho prodalo více než 14 miliard kusů. Je natolik oblíbený, že z nedávné studie vyplynulo, že 85 % lidí nedokázalo vyjmenovat jiné hamburgery než Whopper. Toto zjištění se stalo základem nejnovější globální kampaně „All about the Whopper“ (Vše o Whopperu) na oslavu 65. výročí Whopperu.

„No, jsme více než rádi, že devět z deseti lidí na celém světě dokázalo identifikovat Whopper. Tento průzkum dokazuje, jak velkou lásku k němu lidé chovají – a to stojí za oslavu!“ říká Iwo Zakowski, vedoucí globálního marketingu značky Burger King.

Součástí kampaně je film, který se natáčel ve čtyřech velkých městech, kde měli lidé za úkol vyjmenovat tři hamburgery Burger King. Při správné odpovědi mohli vyhrát 10 000 dolarů. Téměř všichni se snažili napsat tři, ale vyjmenovali pouze Whopper.

V Londýně, Mexico City, Stockholmu a Tokiu – lidé měli na papíře pojmenovat nebo identifikovat různé hamburgery Burger King. Opět byl téměř vždy identifikován Whopper. Zobrazené obrázky vedly k několika kreativním dohadům, jak by se mohly jmenovat. Odpovědi byly následně naskenovány a proměněny ve venkovní tiskové reklamy, které měly dále budovat slávu hamburgeru Whopper.

„…Ale máme i jiné hamburgery. Třeba Chicken Royale… vynikající, Bacon King, také vynikající, nebo Big King. Seznam je vlastně docela dlouhý.“ říká Iwo Zakowski – vedoucí globálního marketingu značky, ve společnosti Burger King.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3635