Společnost Pringles vytvořila 8bitový herní bramborový chips v rámci 40. výročí ZX Spectrum

Před internetem, cloudovými službami nebo metaverzem si lidé navzájem předávali počítačové hry pomocí zvuku binárního kódu, který se nahrával do počítače ZX Spectrum. Společnost Pringles se rozhodla oslavit 40. výročí tohoto systému prostřednictvím kampaně „“Stay in The game“ (Zůstaň ve hře). Kampaň je poctou všem hráčům počítačových her a zároveň se vrací k počátkům 80. let a revoluci 8bitových domácích počítačů.

Srdcem kampaně je Pringlesonic Chip, což je 8bitové vyobrazení bramborového čipsu vytvořeného ve zvuku binárního kódu.

„Pringles je stále svačinkou pro hráče a my jsme opravdu nadšeni, že můžeme tuto skutečnost posunout na další úroveň,“ uvedla Aisling O’Hara, evropská marketingová manažerka společnosti Pringles. „Při rozhovorech se spotřebiteli během vývoje kampaně nám říkali, jak je chips Pringles jako žádný jiný [a] jak jim tato svačinka ‘s menším nepořádkem’ pomáhá zůstat ve hře, což se stalo základem našeho kreativního nápadu ‘Zůstaň ve hře’. Těšíme se, že si s touto kampaní v rámci naší nové platformy značky Mind Popping užijeme spoustu zábavy.“

Lidé, kteří zvuk znají, si ho okamžitě stáhli, aby si ho mohli přehrát na svém ZX Spectru. Ukázaly se také podrobnosti o soutěži, v níž v případě výhry získá vítěz jednorázovou 8bitovou plechovku Pringlesonic Original Computer Chips.

„Říká se, že bez ZX Spectrum by se počítačové hry nikdy nerozšířily takovým způsobem, jakým se rozšířily,“ dodala Laura Jordan Bambachová, prezidentka a kreativní ředitelka společnosti Grey London, jejíž agentura stojí za kampaní. „Proto dává smysl, aby herní svačinka Pringles vzdala hold své schopnosti zůstat ve hře i v době, kdy jí je 40 let, tímto nápaditým představením geniálního osmibitu Pringles.“

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762