Dvě panenky Barbie se vydaly do vesmíru na vesmírnou stanici ISS

Společnost Mattel ve spolupráci s Národní laboratoří Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) vyslala na oběžnou dráhu dvě panenky Barbie. Cílem kampaně je povzbudit dívky, aby se věnovaly kariéře v rámci konceptu vzdělání STEM v oblasti kosmonautiky a strojírenství (STEM je zkratka pro Science, Technology, Engineering a Mathematics).

Obě barbíny odstartovaly 19. února na palubě kosmické lodi Northrop Grumman Cygnus z Wallops Islandu ve Virginii. Je to poprvé v historii Barbie, kdy se panenka vydala do vesmíru.

„Nyní, téměř po 60 letech a po 200 kariérách, se panenky Barbie dostaly do vesmíru,“ uvedla Lisa McKnight, globální vedoucí oddělení Barbie a panenek. „Je důležité, abychom dívky povzbuzovali k tomu, aby se vydaly ke hvězdám – doslova – a usilovaly o kariéru v oblasti kosmonautiky a STEM. S pomocí týmu Národní laboratoře Mezinárodní vesmírné stanice připomínáme dívkám, že ani gravitace je nemůže zadržet,“ dodala.

Poté, co barbíny dokončí svou misi a pevně se vrátí na Zemi, budou obě panenky věnovány Smithsonovu Národnímu muzeu letectví a kosmonautiky, kde budou vystaveny, aby mladé ženy ještě více zaujaly vzrušením z vesmíru.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3635