Dove šokuje maminky a jejich dcery toxickými radami pro krásu

Sociální média se v životě dospívajících dívek dostávají do stále většího povědomí a jejich výstupy jsou stále toxičtější. To se stalo inspirací pro kampaň #DetoxYourFeed společnosti Dove, „která je výsledkem výzkumného projektu, podle něhož polovina kanadských dospívajících dívek tráví více času online než osobně se svými přáteli.“

50 % z nich tvrdí, že toxické doporučení pro krásu, kterými jsou bombardovány prostřednictvím sociálních médií, způsobují nízké sebevědomí. V novém spotu s názvem „Toxický vliv“ vystupuje skupina matek, které jsou svědky škodlivých rad, jež dostávají jejich dcery. Film pak nabere překvapivý směr, když se ukáže, že rady rozdávají jejich samotné matky pomocí technologie deepfake.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766