Burger King sestavil speciální burgery Whopper podle podivných chutí těhotných žen

Burger King se před Dnem matek pokusil vyjít vstříc chuťovým potřebám nastávajících maminek a nabídnul svůj nejoblíbenější burger s netradičními náplněmi. Německá pobočka mezinárodního fastfoodového řetězce provedla před oslavou 8. května průzkum mezi více než 1 000 ženami a zjistila, že 78 % z nich nedokáže odmítnout své chutě, ať už jsou jakkoli pobuřující.

Burger King na to reaguje limitovanou edicí těhotenského Whopperu v jedné berlínské pobočce, kde se do housky vejde vše od okurky a džemu přes rybí prsty a jablečnou omáčku až po kari klobásu a smaženého sledě. Cílem kampaně na sociálních sítích a v out-of-home (OOH) je přilákat matky a jejich děti ke dveřím poboček Burger King s vědomím, že nic není mimo menu.

Klaus Schmäing, marketingový ředitel společnosti Burger King Deutschland, řekl: „Náš průzkum mezi těhotnými ženami a matkami jasně ukazuje, že těhotenské chutě nejsou jen mýtus. Tyto chutě jsou stejně reálné jako touha těhotných žen po speciálních kombinacích jídel. To nás přivedlo na myšlenku proměnit nejoblíbenější těhotenské chutě v těhotenské sendviče Whopper. Díky tomu vznikly kombinace jako okurka s džemem nebo párek s čokoládovým krémem – a nastávající maminky je nadšeně ochutnávají.“

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766