McDonald’s vyzývá zákazníky, aby odhazovali odpadky do košů

Společnost McDonald’s v Norsku se cítí zodpovědná za znečišťování svými obaly, a proto se rozhodla ukázat poctivou, ale ošklivou stránku svých obalů prostřednictvím kampaně s názvem „Take away your Takeaway“ (Odneste si vaše jídlo sebou). McDonald’s je jednou z nejznámějších značek na světě, ať už ji vidíte na billboardech nebo na vyřazených obalech – zlaté oblouky jsou okamžitě rozpoznatelné.

Bezútěšné snímky opuštěných papírových sáčků a kelímků zachytil Jói Kjartans v Oslu a iniciovala je reklamní agentura NORD DDB. Podle senior marketingové manažerky norské pobočky McDonald’s Mari Husbyové je nadějí této kampaně využít globálního vlivu řetězce k tomu, aby spotřebitelům připomněl, že mají vyhazovat odpadky do košů. Na podporu tohoto poselství McDonald’s také vyvěsil vedle košů své plakáty, které výslovně upozorňují na to, kde by se odpadky měly nechávat, a ne na zemi.

V současné době se na Instagram účtu McDonald’s Norway objevují pouze fotografie nevzhledných obalů, které se objevují také na tácích a v OOH reklamě.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766