Duolingo odhaluje trapná tetování jejich správným překladem

Nechali jste si udělat trapné tetování, když jste měli divoké mládí? Duolingo je tu, aby odhalilo vaše špatně napsaná tetování. U příležitosti Mezinárodního  dne tetování, který připadá na 21. března, se aplikace pro výuku jazyků rozhodla rozluštit příšerná, špatně přeložená a vyloženě divná tetování, která někteří z nás bohužel mají – a dokonce nabídla některým šťastlivcům jejich nápravu.

Kampaň, kterou připravila reklamní agentura BETC, odhaluje příšerné vzkazy, které si lidé nechali natrvalo vrýt na své tělo. Ačkoli klišovitá fráze jako „žít, smát se, milovat“ v cizím jazyce může ve skutečnosti znamenat „smutný, mokrý, tuňák“, zatímco „odvaha“ může být ve skutečnosti vzýváním „záchodového démona“.

Pokud vás trápí vaše cizojazyčné tetování a chcete vědět, co o vás „doopravdy“ vypovídá, můžete jeho fotografii zveřejnit s hashtagem #TattooDuoOver a označit účet Duolingo na Twitteru nebo Instagramu. Odborníci na daný jazyk tam pak po dobu dvou týdnů odhalovali případné chyby v překladu nebo gramatické problémy.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766