Čokoláda od Cadbury zobrazuje kritické komentáře o veganské čokoládě

Společnost Cadbury otevřela v londýnské čtvrti Soho pop-up obchod s rostlinnou čokoládou, v němž je veškerá veganská čokoláda zabalena do sprostých tweetů o veganství. Společnost Cadbury vtipně reaguje na negativní postoje k veganství a obrací negativní a jízlivé komentáře na internetu proti sobě.

Tento krok je reakcí na nedávný průzkum Veganuary, podle kterého je pro vegany právě čokoláda jednou z nejtěžších věcí, které se musí vzdát. Od 22. do 27. března byl v Soho otevřen „Tweetshop“, kde se prodávaly tabulky čokolády s negativními komentáři, aby si lidé mohli doslova vyžrat svá slova. Jeden z tweetů vytištěných na tyčince Plant Bar říká: „Vyzkoušejte veganskou čokoládu. Je tak příšerná, že už nebudete chtít druhý kousek.“ Zatímco v jiném se píše: „Veganská čokoláda? To zní hrozně.“

Ironií je, že tyto komentáře bojují proti pozitivnímu proudu veřejného mínění, neboť podle průzkumu agentury YouGov má nyní více než třetina lidí ve Velké Británii zájem stát se vegany. Otevření obchodu odráží to, co se stává známou/respektovanou pravdou: že veganství je nejen dostupné a relativně bez stresu, ale může být také stále chutné a požitkářské.