Persil spustil hoax kampaň s falešnou upoutávkou na skutečnou hru na babu

Persil v nové kampani inspiruje mladé lidi, aby se vydali do přírody a zažili dobrodružství, a to prostřednictvím promyšlené mystifikace, do níž jsou zapojeni přední herní influenceři. Kampaň spočívala ve vytvoření falešné herní upoutávky na skutečnou hru Na babu, která byla šířena prostřednictvím influencerů s celkovým dosahem 10,2 milionu na platformách včetně Twitch.

Herní influenceři, jako je Ethan The Gamer, vytvářeli humbuk kolem – jednoduché sportovní simulace hry pro konzole s názvem TAG. Přesvědčivý začátek promyšleného podvodu měl podobu hyperrealistického šestivteřinového traileru a odkazu na instagramovou stránku společnosti DIG Studios, „herního studia se sídlem ve Velké Británii a tvůrců hry #TAGTHEGAME“.

Tati Lindenbergová je marketingovou viceprezidentkou společnosti Unilever, která uvedla: „Již více než 20 let je kampaň ‘Dirt Is Good’ společnosti Persil zastáncem trvalého přesvědčení, že když se děti mohou svobodně ušpinit, mohou naplno rozvinout svůj potenciál a že skvrny jsou známkou plně prožitého života. Když jsme si tedy uvědomili, že stále více dětí ztrácí kontakt s venkovním prostředím a přírodou, chtěli jsme udělat něco, co by je nadchlo pro pobyt venku a opětovné ušpinění. Abychom toho dosáhli způsobem, který účinně osloví naše publikum, rozhodli jsme se využít sílu herního světa, místo abychom proti němu bojovali.“

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762