Persil spustil hoax kampaň s falešnou upoutávkou na skutečnou hru na babu

Persil v nové kampani inspiruje mladé lidi, aby se vydali do přírody a zažili dobrodružství, a to prostřednictvím promyšlené mystifikace, do níž jsou zapojeni přední herní influenceři. Kampaň spočívala ve vytvoření falešné herní upoutávky na skutečnou hru Na babu, která byla šířena prostřednictvím influencerů s celkovým dosahem 10,2 milionu na platformách včetně Twitch.

Herní influenceři, jako je Ethan The Gamer, vytvářeli humbuk kolem – jednoduché sportovní simulace hry pro konzole s názvem TAG. Přesvědčivý začátek promyšleného podvodu měl podobu hyperrealistického šestivteřinového traileru a odkazu na instagramovou stránku společnosti DIG Studios, „herního studia se sídlem ve Velké Británii a tvůrců hry #TAGTHEGAME“.

Tati Lindenbergová je marketingovou viceprezidentkou společnosti Unilever, která uvedla: „Již více než 20 let je kampaň ‘Dirt Is Good’ společnosti Persil zastáncem trvalého přesvědčení, že když se děti mohou svobodně ušpinit, mohou naplno rozvinout svůj potenciál a že skvrny jsou známkou plně prožitého života. Když jsme si tedy uvědomili, že stále více dětí ztrácí kontakt s venkovním prostředím a přírodou, chtěli jsme udělat něco, co by je nadchlo pro pobyt venku a opětovné ušpinění. Abychom toho dosáhli způsobem, který účinně osloví naše publikum, rozhodli jsme se využít sílu herního světa, místo abychom proti němu bojovali.“