V Kodani nainstalovali lavičky upozorňující na stoupající hladinu moře

Dánové zvolili nový přístup ke komunikaci o změně klimatu a instalovali lavičky, které by odolaly stoupající hladině moře. Lavičky budoucnosti byly rozmístěny po Kodani, aby Dánům ukázaly, jak bude vypadat budoucnost, pokud nebudeme jednat hned.

Lavičky byly vyvýšeny tak, aby odpovídaly tomu, co OSN považuje za reálné zvýšení hladiny moře v roce 2100. Na lavičce je umístěna cedule s nápisem „Záplavy se stanou součástí našeho každodenního života, pokud nezačneme něco dělat s naším klimatem. Podle nejnovější zprávy OSN o klimatu se očekává, že pokud bude globální oteplování pokračovat, hladina moří stoupne do roku 2100 až o 1 metr.“

Kromě televizního spotu, venkovní a tiskové reklamy a kampaně s influencery, kterou tvoří známí dánští herci, umělci, hudebníci, designéři a slavný architekt Bjarke Ingels, bylo ve spolupráci s kodaňským magistrátem na významných adresách v Kodani umístěno 15 fyzických laviček. Za kampaní stojí dánská vysílací společnost TV 2 ve spolupráci s kodaňským magistrátem.

Autoři fotografií: Maria Schumann & Kristian Vestergaard

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766