Pantone upozorňuje barvami na světovou krizi nedostatku pitné a čisté vody

Společnost Pantone zahájila kampaň, která upozorňuje na skutečnost, že každý desátý člověk žije bez přístupu k čisté a nezávadné vodě. Ve spolupráci s Charity: Water, představila poměrně otřesnou duhu barev, z nichž každá má svůj vlastní příběh. Barvy byly inspirovány pitnou vodou, která se vyskytuje v komunitách po celém světě.

Když se například dostanete na webové stránky kampaně, přivítá vás paleta různých barev. Když kliknete například na žlutou, dostanete se na příběh pekařky Tencie. Čistá voda pro ni znamená šanci na rozvoj jejího podnikání. „Můj sen? Chci mít obrovské pole a velký dům,“ svěřila se hrdě. Stejně tak když kliknete na zelenou, přivítá vás Ram – člověk, který neúnavně pracoval na tom, aby přinesl čistou vodu své komunitě v Indii. Pantone vypráví o tom, jak se během deseti let voda zcela proměnila – a stejně tak i Ram.

Od neonově zelené přes matně bordó až po klasickou béžovou – Pantone tvrdí, že viděli špinavou vodu ve všech možných odstínech – a už nikdy nechtějí vidět, že by ji někdo pil. Na konci článku se proto dostanete na stránku plnou informací, kde se dozvíte, kam a jak můžete přispět. Jako průkopníci barev a všech jejich krás a variací se nelze divit, že společnost Pantone chce ukázat emocionální konotace barev a to, jak je můžeme využít jako prostředek k šíření zásadních sdělení.