Francouzská nezisková organizace představila Willa – prvního bezdomovce v metaverzu

Každoročně 31. března končí zimní prázdniny ve Francii, a tím i francouzské plány nouzového ubytování pro osoby v nejistotě. Méně se však mluví o vyloučení a sociální izolaci, kterou tito lidé trpí po celý rok, v létě i v zimě.

V předvečer prezidentských voleb bije síť Entourage – komunita 150 000 angažovaných občanů – na poplach před bezprecedentní krizí bratrství ve Francii tím, že vytvořila Willa, prvního bezdomovce Metaverse a mluvčího neviditelných.

Zatímco se zrychlují obrovské investice do virtuálního světa, zatímco metaverza pronikají do prezidentských kampaní a zatímco se budují virtuální světy, sociální izolace ještě nikdy nebyla tak silná. S Willem se Entourage ptá na vývoj naší společnosti, na sociální vazby a vyzývá nás, abychom se starali o ty nejistější, v reálném životě.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3635