Společnost Tesco se u příležitosti ramadánu zavazuje k inkluzivitě

Mezi zákazníky společnosti Tesco ve Velké Británii patří více než 3 miliony lidí, kteří každoročně slaví ramadán, ale je to poprvé, kdy se společnost pokusila tento měsíc oslavit skutečně promyšlenou kampaní OOH u příležitosti tohoto náboženského svátku.

Digitální billboardy strategicky umístěné v oblastech po celé zemi s převažující muslimskou komunitou ukazují prázdné talíře plnící se chutně vypadajícím jídlem, zatímco se blíží noc a zapadá slunce.

Doprovází je nápis: ‘Together this is Ramadan’ (Společně to je ramadán) a podtím text: „Na počest všech, kteří se postí, se tyto talíře naplní až se západem slunce.“

Cílem společnosti Tesco, která se spojila s kreativní agenturou BBH, bylo předat poselství, které by autenticky oslovilo muslimskou komunitu, a to oslavou nuancí ramadánu se zastoupením muslimů v celém tvůrčím týmu, včetně fotografa Khali Musy a členů štábu z rasové a etnické sítě supermarketu.

Značka také zapojila poradce pro začleňování The Unmistakables, jejichž zakladatel a výkonný ředitel Asad Dhunna zdůraznil důležitost podobných kampaní vzhledem k tomu, že muslimská komunita se často cítí zrazována médii prostřednictvím mnoha předsudků a negativních článků.