Lacoste pokračuje v boji za ochranu ohrožených druhů úpravou svého loga

V roce 2018 spustila značka Lacoste partnerství s IUCN (Mezinárodní svaz ochrany přírody), aby jim pomohla zvýšit povědomí o ohrožených druzích. Tato spolupráce vedla k vytvoření limitované edice 10 polokošil, na nichž byl ikonický krokodýl nahrazen 10 ohroženými druhy. 1775 polokošil bylo vyprodáno za 24 hodin a kampaň získala masivní podporu širokého publika a velké pozornosti médií. V roce 2019 se značka rozhodla posunout kampaň na další level.

Na 24 hodin k Mezinárodnímu dni biologické rozmanitosti se zapojily klíčové obchody Lacoste po celém světě. Každý z obchodů byl věnován jednomu z ohroženému druhu, který nahradil krokodýla. Ambasador značky Lacoste tenista Novak Djokovič si vzal na mistrovství ATP Masters 1000 v Římě oblečení, kde byl krokodýl nahrazen tuleněm. Webová stránka Lacoste, sociální sítě a e-shop byly též upraveny. Veškerý zisk daného dne byl věnován Mezinárodnímu svazu ochrany přírody.

Kampaň oslovila masy lidí, kteří stáli ve frontách před obchody. Skrze média zasáhla značka 11,2 milionu lidí. Všechny polokošile byly vyprodány do 24 hodin a přes internet do jedné hodiny. Získané peníze šly do ochranného programu ohrožené želvy Batagur bengálský. V roce 2018 jich bylo 40. Od května 2019 se díky tomuto programu narodilo 62 želv.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766