Koupí tohoto skipasu pomůžete zajistit sníh na ledovci Vorab i po roce 2056

Fenomén tání ledovců se v minulém století prohloubil, zejména kvůli emisím uhlíku a dalším skleníkovým plynům. Alpský ledovec Vorab je také ohrožen a výpočty Švýcarského federálního technologického institutu v Curychu ukazují, že posledním možným dnem na lyžování je 3. dubna 2056. Aby se tento proces tání zpomalil, uzavřela agentura Serviceplan Campaign X partnerství s lyžařským střediskem LAAX a zahájila rozsáhlou kampaň zaměřenou na zvýšení povědomí o tomto globálním problému.

Last Day Pass“ (Poslední permice) je iniciativa, která má podobu skutečné povolenky „na den, který snad nikdy nepřijde.“ Skipas, který je k dispozici online, lze zakoupit na webu podporujícím kampaň nebo prostřednictvím aplikace INSIDE LAXX za 80 CHF (1,900 Kč) od 15. prosince 2020.

Zakoupením takového skipasu můžete skutečně přispět k odložení tání ledovce. S každým zakoupeným skipasem máte sílu prodloužit životnost ledovce o dalších 10 minut, a tedy zpomalit jeho tání. Aktuálně bylo kopeno 91 skipasů, což umožnilo udržet sníh na ledovci o 15 hodin a 10 minut. Veškerý výtěžek z prodeje jde do nadace Greenstyle–nevládní organizace, která se věnuje své existenci rozvoji a ochraně životního prostředí v regionu kolem LAAX–a bude použita pro regionální projekty ochrany klimatu.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766