Francouzský thriller Trauma měl premiéru v metru prostřednictvím digitálních billboardů

Co se týče obsahu, tak obvykle je třeba ho přinést divákům a ne naopak. Ale v rámci premiéry nového televizního drama seriálu Trauma byly použity podzemní billboardy metra, aby si divák došel pro obsah. Francouzský televizní kanál 13ème Rue představil svůj první originální seriál své online streamovací služby prostřednictvím QR kódů a digitální reklamních prostor ve stanicích metra.

Mnoho klíčových scén v seriálu se totiž odehrává v podzemí, čímž diváky vizuálně propojuje s obsahem způsobem, který by jinak nebyl možný na tak typickém místě. Délka sledovatelného materiálu dostupného na každé ze zastávek metra závisela na počtu metrů, které má každá stanice pod zemí. Aby diváci mohli sledovat celou první epizodu, museli navštívit několik zastávek metra.

Kampaň pomohla navíc k nárůstu počtu předplatitelů streamovací služby o 35 procent, a obsah v rámci metra dosáhl více než 33 miliony zhlédnutí. Po premiéře vyšla celá první epizoda na YouTube jako reklama před videem, která získala dalších pět milionů zhlédnutí.