Švédský pivovar Norrlands Guld zavedl pivní smlouvy pro právně závazná setkání s přáteli

Norrlands Guld je ve Švédsku lídrem na pivovarském trhu a potýká se s výzvou, jak vlastně pokračovat v růstu. S novým pojetím dědictví jejich značky, „Be together for a moment“ (Buďte na chvíli spolu), značka chtěla vyzvat lidi, aby trávili více času společně a upřednostňovali mezilidské vztahy v reálném životě. Což ve Švédsku je výzva, jelikož Švédové jsou digitální introverti a setkání v reálném světě je stále vzácnější.

Bohužel ale víc frustrující je, když plánujete pivo s přáteli, a oni vám to na poslední chvíli zruší. Pivní značka Norrlands Guld však našla poněkud dramatické řešení. Ve spolupráci s právníky zahájili první právně závaznou pivní smlouvu na světě a povzbudili přátele, aby dodrželi své slovo a skutečně strávili nějaký čas spolu. Smlouva může být sepsána během několika minut online a poté podepsána s mobilním BankID – švédským řešením pro elektronickou identifikaci občanů, které usnadňuje placení účtů a uzavírání právních smluv na dálku.

Pokud někdo po podpisu smlouvy nedorazí na pivo, bude muset zaplatit pokutu ve výši 50 dolarů, ale má také zákonnou možnost obrátit se na soud. Kampaň byla realizována v televizi, OOH, tiskové reklamě, na sociálních sítích a samozřejmě PR. Během své šestitýdenní akce se kampaň The Legally Binding Beer Contract stala jedním z nejvíce sdílených témat ve Švédsku a okouzlila také celosvětová média. Bylo podepsáno více než 30 000 pivních kontraktů a více než 200 000 navštívilo mobilní web – což pomohlo raketově zvýšit prodej o 19 % ve srovnání s předchozím rokem. „Pojďme na pivo“ se nyní stalo synonymem pro značku Norrlands Guld ve Švédsku.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766