Ukrajinská pošta vydá známku na počest vojáků, kteří poslali ruskou válečnou loď do pr…

Ukrajinská pošta (Ukrposhta) vyhlásila vítěze soutěže o návrh poštovní známky, kterým se stal místní umělec Borys Grokh. Návrh, který vytvořil, zobrazuje hrdinský příběh ukrajinských vojáků, kteří chránili Hadí ostrov před ruskou válečnou lodí.

První den ruské invaze na Ukrajinu totiž dorazili vojáci na Hadí ostrov prostřednictvím válečné lodi a pokusili se donutit pohraničníky, aby se vzdali. „Jedná se o vojenskou válečnou loď. Tohle je ruská vojenská válečná loď. Navrhuji, abyste složili zbraně a vzdali se, abychom se vyhnuli krveprolití a zbytečným obětem. V opačném případě budete bombardováni,“ řekl.

Ukrajinská stráž to odmítla a jednoduše odpověděla: „Ruská válečná lodi, jdi do prdele!“ (Russkij vojennyj korabl, idi nachuj!)

Původně se předpokládalo, že tito bojovníci byli zabiti při následném bombardování, ale nakonec byli zajati. Borys, který za své dílo obdržel od veřejnosti nejvíce hlasů, vysvětlil, že ho odpor vojáků natolik dojal, že se ho rozhodl přenést do umění v naději, že se mu podaří zvýšit morálku.

Výstižný obrázek zobrazuje vojáka, který vztyčeným prostředníčkem ukazuje na válečnou loď, a zároveň připomíná okamžik, který rezonuje Ukrajinou i zbytkem světa, a vyjadřuje také nebojácný přístup národa v konfliktu s Ruskem. Ilustrace mu zabrala tři dny, ale nebýt přívalu zpráv, měl by ji hotovou za pouhých pět hodin.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766