Ukrajinci se snaží zmást ruskou armádu upravenými dopravními značkami

Ukrajinci kreativně upravili dopravním značení, aby zmátli postupující ruskou armádu na území Ukrajiny. Na jedné značce přemalovali cíle, aby směřovali na Haag v Nizozemsku, kde se nachází sídlo mezinárodního trestního soudu.

K tomuto kroku došlo poté, co se Mezinárodní trestní soud (ICC) rozhodl zahájit vyšetřování možných ruských válečných zločinů odehrávajících se na Ukrajině. Na jiném elektronickém billboardu podél kyjevské třídy Vítězství, po které mají projet ruské tanky, je zobrazen vzkaz ruským vojákům: „Putin prohrál, celý svět je s Ukrajinou!“.

Zdroj: NPR

V klíčových městech se objevují nápisy urážející ruské síly. Například Ukravtodor (Státní agentura Automobilové cesty Ukrajiny) zveřejnil obrázek silničáře, který instaluje dopravní značku s přeškrtnutou tváří ruského prezidenta Vladimira Putina.

Ukravtodor zveřejnila fotografii na sociálních sítích spolu se zprávou vyzývající Ukrajince, aby sundávali nebo měnili dopravní značky, aby zmátli ruská vojska.

Na digitálně upravené značce je napsáno: „Jděte do pr*ele“, „Jděte do pr*ele znovu“ a „Jděte do pr*ele zpátky do Ruska“.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766