Prodej LEGO figurky Zelenského pomohla získat více než 140 tisíc dolarů na pomoc Ukrajině

V souvislosti s probíhajícím válečným útokem Ruska na Ukrajinu se obchod Citizen Brick, který s zaměřuje na tvorbu vlastních LEGO figurek a kostek, pustil do tvorby limitované edice ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a Molotovových koktejlů.

Děje se tak na podporu ukrajinců, kterým se kvůli ruské agresi obrátil život naruby, přičemž 100 % výtěžku z prodeje půjde na konto Direct Relief, přední charitativní organizace na pomoc obyvatelům Ukrajiny. Pro znásobení úsilí na Ukrajině spolupracuje Direct Relief s ministerstvem zdravotnictví, které nabízí lékařskou pomoc na místě dodáváním „pohotovostních balíčků určených pro první pomoc, kyslíkových koncentrátorů, léků pro kritickou péči a mnoho dalšího“.

Cena mini Molotovových koktejlů byla stanovena na 10 dolarů za kus a figurek Zelenského na 100 dolarů. Celková částka vybraná z těchto figurek dosáhla 145 388 dolarů. Přestože je poptávka po dalších, společnost Citizen Brick se na sociálních sítích rozhodla oznámit tuto skutečnost spolu s nemožností vyrobit další figurky „kvůli omezené dodávce potřebných dílů“.

Ačkoli společnost LEGO není s touto kampaní přímo spojena ani do ní není zapojena, spolu s nadací Oleho Kirka dále podpořila pomoc v nouzi směrem k Ukrajině. Darovala 110 milionů dánských korun (365 milionu korun českých) mnoha dalším charitativním organizacím a partnerům, kteří pomáhají Ukrajině v tomto těžkém období.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3635