Společnost easyJet spustila kampaň na nábor 1000 pilotů z různých společenských vrstev

Společnost easyJet zahájila novou kampaň, jejímž cílem je přilákat více rozmanitých uchazečů a vyvrátit stereotypy o povolání pilota letecké společnosti. Kampaň ukazuje některé dovednosti potřebné k tomu, aby se člověk mohl stát pilotem, a zpochybňuje společenské představy o této práci.

Hvězdami kampaně jsou rodič, bývalá gymnastka a DJ, kteří jsou zároveň skutečnými piloty easyJet, a ukazují, že piloti mohou pocházet z různých společenských vrstev. Vzhledem k tomu, že na celém světě je stále jen asi 6 % pilotů žen, letecká společnost se i nadále zaměřuje na podporu většího počtu žen, aby se staly pilotkami, a na boj proti systémové internalizované misogynii. Společnost, která předpovídá silné letní období rezervací, uvedla, že se zaměřuje na řešení zjevné genderové nerovnováhy v tomto odvětví.

Johan Lundgren, generální ředitel společnosti easyJet, k tomu uvedl: „Nadále se zaměřujeme na zpochybňování genderových stereotypů v oblasti kariéry. Kromě toho se snažíme v posledních letech zdvojnásobit počet pilotek, které s námi létají.“

Společnost easyJet nicméně uznává, že v cestovním ruchu a vlastně i v širším světě je před námi ještě dlouhá cesta. Tato kampaň je však ukázkou odhodlání společnosti easyJet zajistit, aby její příspěvek ke změnám byl pozitivní.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766