Umělá inteligence vdechla život zastřelenému studentovi, aby vrstevníkům předal poselství

Po tragickém střelbě na střední škole Marjory Stoneman Douglas v Parklandu na Floridě v roce 2018 spustili Manuel a Patricia Oliverová projekt Change the Ref na památku svého syna Joaquina a jeho 16 vrstevníků, kteří nesmyslně přišli o život. Před prezidentskými volbami v roce 2020 se rozhodli přijít s iniciativou, jejímž cílem bylo povzbudit mladé lidi k hlasování.

Iniciativa „The Unfinished Votes“ (Nedokončené hlasy) využila technologii umělé inteligence k tomu, aby Joaquina digitálně přivedla zpět k životu, aby mohl lidi požádat o „dokončení“ hlasování, které sám nikdy nemohl uskutečnit, protože v roce 2020 by to pro Joaguina bylo první hlasování v prezidentských volbách. V úvodním filmu kampaně se Manuel a Patricia společně se svým zesnulým synem rozhodli získat 40 000 voličů, kteří by nahradili hlasy 40 000 lidí, kteří každý rok v USA přijdou o život kvůli násilí (v roce 2020 nakonec zemřelo na násilí střelnými zbraněmi více než 41 500 lidí, což je rekord).

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766