Hudební video postavené na srdečním rytmu jednoročního dítěte zvyšuje povědomí o srdečních vadách

Více než 1,3 milionu dětí se každý rok narodí s vrozenou srdeční vadou. Díky tomu je nejčastější vrozenou vadou na světě. I přes tuto skutečnost jde o problém s velmi nízkým obecným povědomím. Hjärtebarnsfonden je švédská charitativní organizace, která financuje výzkum a podporuje děti s vrozenými srdečními chorobami a jejich rodiny. Na podzim roku 2020 chtěla nadace zvýšit povědomí o této problematice a podpořit nárůst darů.

Ve Švédsku se každý rok narodí více než 2 000 dětí s vrozenými srdečními vadami. Jednoroční Dante se narodil se třemi. Ve spolupráci s hudební indie kapelou Amason vznikl sample Danteho srdeční rytmu a ten byl použit k vytvoření nové verze písně „Heartbeats“ od kapely The Knife. Píseň byla 29. září (na Světový den srdce) spuštěna na hlavních hudebních platformách, jako je Spotify, Apple Music a Amazon spolu s hudebním videem. Veškerý výtěžek z příjmů jde nadaci Hjärtebarnsfonden.

Song a příběh o projektu byly šířeny prostřednictvím PR, sociálních sítí, influencerů a vlastních kanálů. Spolu s produkční společností a režisérem, který je strýcem dívky s ischemickou chorobou srdeční, vzniklo 5minutové hudební video. Hudební video také fungovalo jako reklama pro nadaci a bylo upraveno tak, aby vyhovovalo i kratším formátům. Video bylo zveřejněno na Youtube a v plném rozsahu se vysílalo ve švédské televizi.

Kampaň nakonec přispěla k tomu, že nadace Hjärtebarnsfonden získala o 1175 % více členů za týden ve srovnání s odpovídajícím průměrným týdnem v roce 2019. Došlo k 133% nárůstu darů ve srovnání s kampaní z předchozího roku. Song dosáhl 140 tisíc přehrání na všech platformách (cílem bylo 50 tisíc).