Společnost BYJU’S učí děti naprogramovat reálný satelit

Interaktivní online vzdělávací platforma FutureSchool společnosti BYJU’S prostřednictvím svého programu „Code a Satellite“ (Naprogramuj satelit) umožňuje ambiciózním dětem, které sní o tom, že jednou prozkoumají Sluneční soustavu, nahlédnout do dění za Zemí z paluby skutečné družice. Družice AYANA, kterou navrhli a postavili skuteční letečtí inženýři, umožňuje budoucím průzkumníkům vesmíru přistupovat k jejímu palubnímu počítači z pohodlí domova.

Než se však studenti vydají na palubu této kosmické lodi, musí absolvovat několik lekcí, které je naopak vybaví dovednostmi potřebnými k provádění experimentů a zkoumání vesmíru. Díky přímému přístupu k reálné funkční družici, jejíž vypuštění je naplánováno na léto 2022, budou moci nadějné děti kódovat a analyzovat vesmírné mise, jako je detekce hvězd a souhvězdí, čtení tepelného záření Země nebo detekce požárů z vesmíru a mnoho dalších nebeských dobrodružství.

Škola chtěla propagovat a zobrazit, jak fascinující kódování programu je, a proto využila talentu kreativního animačního a designérského studia LOBO a požádala tým o vytvoření reklamy, která by do centra pozornosti postavila dětskou zvědavost ohledně nekonečných možností vesmíru. Spot musel najít odezvu nejen u rodičů a žáků (kteří musí být v 1. – 12. třídě, aby se mohli do programu přihlásit), ale musel také řešit genderové rozdíly v oblasti STEM a povzbudit dívky, aby se věnovaly vědecké kariéře.

Výsledné video s názvem „If I Had a Satellite“ (Kdybych měla družici) je 30sekundová animace, jejíž hlavní hrdinkou je půvabná mladá dívka, která dostala jméno po první ženě, která se vydala do vesmíru, kosmonautce Valentině Vladimirovně Těreškovové. Tato inženýrka obletěla Zemi 48krát a nahoře strávila přibližně tři dny, to vše při samostatném letu – no, ne úplně sama, protože jí na její misi dělal společnost kosmický letoun Vostok 6. „Splnila jsem si svůj dětský sen o obloze,“ říká Těreškovová, což lze říci i o naší Valentině, která se vydává vesmírem a užívá si spoustu zábavy, zatímco jí po boku stojí její důvěryhodná společnice, přátelská družice AYANA.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766