Vysoce kvalifikovaným zlodějům se nepodařilo ukrást elektrokolo značky VanMoof

Podle tří profesionálních zlodějů, kteří vystupují v nejnovější reklamě nizozemské značky VanMoof, nebyla krádež kola nikdy těžší. Kid Whizz je „specialista“ na kybernetickou bezpečnost, Kat Burgler je mezinárodní zlodějka uměleckých děl a Nick Pickston, který je mistrem v páčení zámků, ví o krádežích své. Koneckonců dokážou úspěšně rozluštit kód, v jejich portfoliu je několik Pablů a Rembrandtů a pyšní se tím, že třikrát vyhráli mistrovství světa v páčení zámků.

Přestože jsou profesionálními zloději, jejich zlodějské dovednosti jsou zcela k ničemu, když jde o nelegální přeměnu elektrokola VanMoof na jeden z jejich osobních majetků. Modely VanMoof S3 a X3, vybavené službami „Peace of Mind“, jsou vybaveny technologií proti krádeži, která zloděje vyřadí z provozu. Poté, co se tři zloději pokusili takové kolo ukrást, se podělili o zkušenosti, které měli s VanMoof S3, aby dospěli k závěru, že výrobky této značky jsou „prakticky neukradnutelné“.

Video „Těžké časy pro super zloděje“, které režíroval britský animátor Tobias Fouracre, ukazuje tyto velmi talentované zloděje, jak se zpovídají. V podobě série studiových rozhovorů ve stylu mockumentary trojice odhaluje, že při pokusu o krádež elektrokola neuspěla.

Stop-motion animace se humorným způsobem věnuje vážnému problému: krádežím kol. O tom, proč se tým rozhodl pro tak odlišný přístup, řekl kreativní ředitel VanMoof Colin Cornwell: „Samozřejmě to není zrovna zábavné téma – nikdo nemá rád, když mu ukradnou kolo. Ale zjistili jsme, že když chceme mluvit o inovacích spojených s ochranou kol jezdců, může to poměrně rychle přejít do přílišné strohosti a techničnosti.“

„Zábavná stránka tohoto filmu vznikla tak, že jsme se snažili přijít s úplně opačným směrem, než je přísné testování, kterému podrobujeme naše kola. Tito tři ‘superzloději’ byli perfektním způsobem, jak to ukázat: mohou být schopni ukrást ty nejdražší věci, nabourat se do čehokoli nebo vypáčit jakýkoli zámek ve městě – ale nemohou se dostat do našich kol,“ pokračoval Cornwell.

Postavy, z nichž každá má své kouzlo, byly oživeny pomocí různých materiálů, jako je plastelína pro oči a ústa, pryskyřice pro zbytek hlav a silikon pro ruce. Replika VanMoof S3 však byla vytištěna na 3D tiskárně a ručně nastříkána, aby vypadala co nejrealističtěji.

Spíše než jako děsiví zloději vypadají „superzloději“ jako skupinka roztomilých chlapíků, kteří se sice chlubí svým talentem krást drahé věci, ale na technologii VanMoof proti krádežím mají upřímný názor a přiznávají, že je z ní může pořádně bolet hlava. Ačkoli se jim tedy nepodařilo S3 skutečně ukrást, trojice si jistě ukradla pozornost diváků, protože video nasbíralo na YouTube přes 2,8 milionu zhlédnutí.