Robotický pes si našel lásku v podobě elektromobilu Kia

Společnost Kia Motors se v rámci letošní Super Bowl kampaně rozhodla přijít s velmi roztomilým spotem, na jehož tvorbě se podílela agentura David&Goliath, který propaguje zcela novou, plně elektrickou Kia EV6, jenž je pronásledován roztomilým čtyřnohým robotickým kamarádem.

Prostřednictvím reklamy „Robo Dog“automobilka nejen představuje inovaci svého prvního elektromobilu, ale také zkoumá pouto mezi lidmi a zvířaty a doufá, že povzbudí lidi, aby poskytli zvířatům v útulcích místo, které mohou nazývat domovem. Při předávání svého poselství představuje Kia divákům elektrického pejska s široce otevřenýma očima, který čeká, až si někdo všimne jeho přítomnosti v regálu obchodu s elektronikou.

„EV6 představuje začátek společnosti Kia jako poskytovatele řešení udržitelné mobility a je dalším krokem v našem přechodu k elektrifikaci,“ vysvětluje Russell Wager, viceprezident marketingu společnosti Kia America. „Abychom více než 100 milionům diváků představili vůz Kia EV6, chtěli jsme budoucnost konfrontovat s emocemi, které dnes všichni známe a chápeme – s láskou, kterou lze sdílet mezi člověkem a zvířetem.“

Součástí kampaně je také partnerství s nadací Petfinder, jejímž prostřednictvím se Kia snaží pomoci zvířatům z útulků najít domov. Tato spolupráce představuje nejnovější iniciativu v rámci programu automobilky Accelerate The Good Program. „Ve společnosti Kia se i nadále snažíme vracet peníze komunitám, ve kterých pracujeme a žijeme,“ pokračuje Wager. „Podívali jsme se na problémy, kterým je třeba věnovat pozornost, a zjistili jsme, že během pandemie bylo mnoho zvířat adoptováno jen proto, aby byla později bohužel vrácena, a tak jsme chtěli pomoci.“

Kromě televizního vysílání, tisku, OOH a sociálních sítí komunikuje značka s milovníky zvířat prostřednictvím několika interaktivních prvků: webového zážitku „Robo Dogmented Reality“ a „Turn Around tance“. Dobrodružství v rozšířené realitě vyzývá uživatele, aby naskenovali QR kód a přivedli roztomilého psa Kia do svých domovů, což jim umožní virtuálně nahlédnout, jaké to je mít domácího mazlíčka.

Tanec představuje vůbec první integraci aplikace TikTok společnosti Kia, která uživatelům umožňuje tančit s Robo psem na píseň Bonnie Tyler. Pokaždé, když uživatelé uslyší část „Turn Around“, pes se otočí a veřejnost je vyzvána, aby udělala totéž. Pro sdílení zábavného a srdceryvného poselství shromáždila značka ve svém týmu pět tvůrců TikToku, kteří doufají, že inspirují lidi k tomu, aby si našli věrného společníka ve zvířeti z útulku.

„Jsme hrdí na to, že můžeme být partnerem společnosti Kia America v kampani Super Bowl,“ uzavírá Toni Morgan, výkonná ředitelka nadace Petfinder. „Nespočet zvířat potřebuje milující a navždy domovy a my doufáme, že se nám v nadcházejících týdnech podaří umístit mnoho z nich. Vazba mezi člověkem a zvířetem je nesmírně důležitá a může zvířeti i majiteli přinést roky štěstí, pohodlí a společnosti.“

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766